נחתמו הסכמים בנושא ימי המחלה ותיקון הסכם הפנסיה

נחתמו הסכמים בנושא ימי המחלה ותיקון הסכם הפנסיה

24/08/2020
נחתמו הסכמים בנושא ימי המחלה ותיקון הסכם הפנסיה

 

משרדי האוצר והחינוך והסתדרות המורים הגיעו להסכמים משותפים בנושאי תיקון הפנסיה וימי מחלה

 הממונה על השכר באוצר ויו"ר הסתדרות המורים חתמו הבוקר על ההסכמים

 

 הבוקר (ב') חתמו הממונה על השכר במשרד האוצר ומזכ"לית הסתדרות המורים על ההסכמים בנושא ימי המחלה ותיקון הסכם הפנסיה התקציבית.

 על פי ההסכם, גמלת הפנסיה התקציבית של עובדי ההוראה שעברו להעסקה באחת הרפורמות במערכת החינוך, תחושב כנגזרת של השכר האחרון או לפי חישוב מיטיב אחר. הסדר זה יחול על כ- 55,000 עובדי הוראה וגמלאים והוא מהווה תיקון של הסכמי הפנסיה התקציבית ותיקוני עיוותים. השכר הקובע לפנסיה יחושב באופן הבא: 80% משכר אחרון עבור שנת עבודה אחת ברפורמה וכל שנה נוספת ברפורמה תעניק תוספת של 0.45% לחישוב הפנסיה.

 

במסגרת הסכם ימי המחלה תיושם נוסחת חישוב חדשה המיטיבה עם עובדי ההוראה הנמצאים בחופשת מחלה, כך שכל יום היעדרות בגין מחלה יחושב כיום אחד בלבד. ההסכם יחול רטרואקטיבית מה- 1.9.2019 ויישומו יבוצע עד ה- 1.1.2021. כמו כן, הצדדים הסכימו שקרן ימי מחלה תעניק מימון לעובדי הוראה שניצלו את מכסת ימי המחלה שלהם. בנוסף, כל גמלאי שפרש במסגרת הפנסיה התקציבית משנת 1986 ועד 31.8.2019 יקבל מענק חד פעמי בשווי 2,000 ₪ בשתי פעימות: באוקטובר 2020 ובינואר 2021.

 

הממונה על השכר, קובי בר נתן: "ההסכמים הקיבוציים שנחתמו היום מסדירים שתי סוגיות משמעותיות עבור עובדי ההוראה וגמלאי מערכת החינוך. ברצוני להודות לשר האוצר על הגיבוי והתמיכה, למזכ"לית הסתדרות המורים על שיתוף הפעולה ולעובדי אגף השכר והסכמי עבודה שעמלו לילות כימים לחתימה על הסכמים אלו. זו ההזדמנות לאחל לעובדי ההוראה, התלמידים וההורים שנת לימודים מוצלחת ובריאות לכולם".

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן-דויד:  "מדובר בבשורה אמיתית לכל עובדי ההוראה בארץ והישג חסר תקדים להסתדרות המורים, שבו הצלחנו לתקן עיוות שנמשך שנים הן בסוגיית ימי המחלה והן באופן חישוב הפנסיה התקציבית, מתוך אמונה שעובדי ההוראה שלנו זכאים לתנאי עבודה הוגנים כמו כל עובדי המשק ולגמלת פרישה נאותה. הסכם זה יאפשר לאלפי גימלאים שעבדו בשתי רפורמות ומעלה לקבל תשלום קצבה במקום המקדמות שקיבלו מאז פרישתם ובכך שמנו קץ לעיוות ולחוסר צדק".

 

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: "אנו מצויים ביישורת האחרונה של פתיחת שנת הלימודים, ובשיאן של ההכנות וההיערכויות. ההסכמים שיוצאים היום לדרך מהווים עוד צעד חשוב ומשמעותי לקראת פתיחתם של מוסדות החינוך ב- 1.9. הם פרי של תהליכי עבודה שנשענו על קשב ושותפות, עליהם הצהיר שר החינוך, יואב גלנט, עם כניסתו לתפקיד. בכוונתנו להמשיך ולעבוד כתף לכתף, בהקשבה ובאמון עם כל השותפים שלנו לעשייה החינוכית. אנו שמחים שמצאנו דרך לתת מענה לעובדי הוראה חולים. בפנינו עומדות סוגיות חינוכיות נוספות, ונפעל במלוא המרץ כדי לפתור אותן באופן ראוי ומיטבי למען התלמידים, עובדי ההוראה ושותפינו במערכת. משרד החינוך בראשות השר גלנט ימשיך לפעול במלוא המרץ כדי ששנת הלימודים תשפ"א תפתח כסדרה" .

 

 

לחדשות נוספות

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד