פתח דבר
פתח דבר

החוברת הנוכחית יוצאת כאשר המצב בגבול הדרום ברגיעה יחסית. הלוואי והכול היה פשוט ופסטורלי כמו בגן הערבי יהודי אצל הגננת שרית ברקוביץ.

ה"סייעת לגננת" תפיסת תפקידה, הכשרתה וחלקה בתפקוד היום יומי של גן הילדים הוא הנושא המרכזי של החוברת הנוכחית. הגננות כיום זוכות להכשרה מעמיקה של ארבע שנים ובסיומו תואר  B.Ed, לעומתן הסייעות שכונו בעבר "עוזרות" סבלו לאורך השנים מסטאטוס תעסוקתי נמוך.

אסתי רון סוקרת את קורסי ההכשרה לסייעות במכללות, ד"ר עינת גוברמן מדווחת על מחקר מלווה של קורסי ההכשרה, מסדה סטודני מציעה דרכים לתיאום ציפיות בין הגננת לסייעת, חגית כתר מתארת השתלמות סייעות בפתח תקווה, מיכל חבתי מתארת השתלמות שנערכה לסייעות, הדסה שאול – שי ערכה תחקיר ושאלה את הגננות ההורים והסייעות על עמדתם לגבי תפקיד הסייעת כיום,  ובמדור חו"ל מובא מאמר מתורגם המתאר את הסייעות הפדגוגיות באנגליה ותפקידיהן.

נושאים נוספים בחוברת ,

אפרת בן נאה מציעה דרך לשיפור כישוריהם החברתיים של ילדי הגן, ד"ר עדינה בר-אל מתייחסת לנושא חסידי אומות עולם לקראת יום השואה, וד"ר דורית גד מרחיבה בנושא פסח. בהמשך מובא חלק ב' לכתבתה של נורית לוי-קולני על ארכיאולוגיה בגן לקראת פסח. ומה עם רייקי בגן? על כך לינה ס. בכר, רותי פזואלו מציעה דרך מעניינת לעבודה עם עיתונים בגן. אנו מציצים לגנה של גלילה שמש זוכת פרס החינוך לשנת 2008 .

לקראת סיום החוברת מובאת תערוכת צילומים של גננות בוגרות קורס צילום.

במדור הספרותי  אנו פותחים מדור חדש ובו שירי שמש שליקטה ד"ר שמעונה פוגל, ובמאמר מאת הרצליה רז אנו מתגעגעים לפניה ברגשטיין ושיריה.  

לסיום מדורינו "בטרם" "עשר אצבעות" ובמחלקה.

 

לקראת חג הפסח הקרב

מברכת את כולנו בחג חרות שמח !

קריאה מהנה

אילנה  

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד