בפתח החוברת
בפתח החוברת

 

אנו פותחים בשיר שכתבה שירית נוי בהערכה להורים ולגננת, על שני הפנים של המטבע.

במדור משולחנה משתפת אותנו לילי פוקמונסקי בסיפור דמיוני אשר שמעה.

ומה קורה במהלך ה'מפגשים' בגן? לעיתים אנו מבקשים מהילדים "לחכות לשקט", אבל הוא אף פעם לא מגיע. ביטויים אלה ודומיהם גורמים לשיבושים בתקשורת בין המחנכת לילדים. במאמר הפותח את המדור עיון ומעש מציעה ציפי כהנוביץ'  ביטויים חלופיים לאלו השגורים, על מנת לשפר את התקשורת בין מחנכי הגיל הרך לילדי הגן.

ד"ר אניטה רום וד"ר עדה בקר חקרו דו- לשוניות בגן, יתרונות וחסרונות.

האם ילדי העולים אשר ממשיכים לשמר את שפת הוריהם נפגעים מכך? אולי  הם מרוויחים?

ל"גני הניסוי" הקדשנו חוברת שלמה בעבר. בחוברת הנוכחית מובא מחקרה המלווה של דורון לדרר ובו המסקנות אשר מתארות את העצמתן של הגננות אשר לקחו חלק בניסוי.

השיח החינוכי מדגיש "רגישות רב תרבותית", "שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים" או "חינוך לשלום ולדו- קיום", אולם למרות הדגשים אלה ישנה התעלמות מנושאים הקשורים להעדפה מינית. על אחריות המחנכת לצדק חברתי ושוויון  במאמרה של ד"ר תמר אשר.

ילדים מייצרים מטפורות באופן אינטואיטיבי. על כך ד"ר גילה רוסו- צימט, גתית ורסנו ודפנה שניאור.

במדור דרכי עבודתנו מתארת עופרה לב ארי שיתוף פעולה יפה בין ילדי הגן שלה לבין ילדי הגן השכן בו מתחנכים ילדים בעלי צרכים מיוחדים. בהמשך  מספרת שרית ברקוביץ על יונה גדולה מחומר שנבנתה בחצר הגן הערבי יהודי. בגן של רחל זרחיה ומירי אטיאס התארח צייר אומן בשם רומרו בריטו.

אצל אילנה רובינשטיין שומרים על הטבע. ליאורה בן הרועה מתארת איך ללמד את הילדים ללמוד מהצלחות. נלי גרוסמן מציעה לכל מחנכת להיעזר במחשב לצורך עבודתה היום יומית.  

לקראת סיום שנה וסיכום עבודתנו מביאה צילי קופמן –שפי בכתבתה דגמים שונים של תלקיטים לשימושה של הגננת. ולסיום, מודעות לגופנו בתנועה – תרגילים מאת ד"ר אלימלך שוחט.

במדור הספרותי מובאים שני ספרים אשר אוירו בידי עפרה עמית: "זוזי שמש" ו"כנפיים". על האיור של הספר השני קיבלה עפרה פרס. המבקרת ד"ר תור גונן סוקרת את שני הספרים היפים.

לסיום, מדורינו הקבועים המועצה לשלום הילד ובמחלקה לגננות.

החוברת הנוכחית היא האחרונה לשנת תש"ע ועל כן מובא בה אינדקס ממוין על פי נושאים של כל הכתבות אשר הופיעו ב'הד הגן' במהלך שנה זו.

 

עם סיום שנת הלימודים הנוכחית ולקראת היציאה לחופש

אני מאחלת לכל קוראינו

חופשה נעימה של מילוי מצברים ושיבה לעבודה בכוחות מחודשים.

 

קריאה נעימה

 

אילנה מלחי

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד