בפתח החוברת
בפתח החוברת

"הדרך להצלחה ועושר מתחילה כבר בגן חובה". זו הייתה הכותרת לכתבה שהובאה בThe Marker  בתחילת אוגוסט. במאמר לניו יורק טיימס, מציג דיוויד לאונהרט  טבלה מתוך מחקר  בשם "הגננת תגדיל לך את השכר". זו אחת הפעמים הראשונות שכתבה בזכות הגננות מופיעה במוסף כלכלי. לא בשכר הגננת עוסקים כאן, אלא בשכר אותו ירוויחו הילדים לכשיגדלו, וכל זאת בזכות הגננת אשר טיפחה אותם מגיל חמש. הגננת מביאה את הילדים לפסגות בתחומים שונים ואין דבר יותר מתאים מאשר לצטט מכתבה זו עם סיום המיזם להענקת תואר הגננת של המדינה. נשלחת מכאן ברכה לכל המועמדות וברכה מיוחדת לאלה שהגיעו לגמר. כל הכבוד! ראו ברכה בעמלכן.

בחוברת שלנו אנו מביאים מדי רבעון דוגמאות אין ספור לעשייתן המגוונת והמעניינת של גננות המדינה כולה. החוברת הנוכחית תסקור עבודות בנושא חינוך סביבתי.

בפתח החוברת מבהירה ברברה אנדרס מהו 'גן ירוק' וכיצד מביאים את הגן לתואר זה. החקר שמקורו בסקרנות הינו כלי בידי הילדים להתקדם ולגלות את עולמנו. על כך ד"ר אורנית ספקטור –לוי.

עולם ירוק, חינוך ירוק, מחזור ירוק, כל כך הרבה ירוק - אך מהו בעצם הצבע הזה? על כך דגנית ואיתי עצמון. משרד החינוך חיבר תכנית לימודים חדשה לנושא החינוך הסביבתי. מה בתכנית, מפרטת ד"ר ענת סלע. יש גן, לא רחוק מכאן, שם אין תכניות, אין ירק ואין אמצעי הוראה. האם דברים אלה חיוניים בגן? זאת שואלות פרופ' חוה תובל וד"ר תמר ורטה. אך לשיר תמיד אפשר- גם בהקשר מדעי טכנולוגי.על כך שרית ספוקויני.  ומה עם מעטפת הגן, הקירות, החלל, על פי גישת הפנג שואי? נטע ביתן כפרי.

במדור 'הדים' מביאה הדסה שאול שי את סיפורה של גננת נוספת הראויה לתואר 'הגננת של המדינה'.כנראה יש עוד רבות כאלה. גלית משה בגולן חוקרת את הסביבה, וילדי הגנים ביפו מגיעים למרכז שחף  בעיר. על כך מיכל קדוש. גם באור עקיבא מרכז למטרה דומה. ענת בן שבת מתארת. הילדים בגן של רינת לוריה יוצרים מעלים וחלקי צמחים. רינה אוזן חוקרת יחד עם הילדים ושואלת שאלות. אפשר לנגן על כלי נגינה מיוחדים מחומרים מהסביבה. על כך יהודית פיניקיאל. על חול בחולון בכתבה של מזל שרעבי. אפשר להפחית זיהום ולהגיע ברגל אל הגן. כך ניסו בגן של דפנה מוקוטוב . וכאשר מסיירים עם וותיקי מטולה ברחבי המושבה שומעים סיפורים מן העבר – הגן של נטע בן חיים. קרטונים ואריזות אינם סתם זבל-יש להם שימושים רבים אותם מציעה דפנה אברהם. כך גם קיימה אורנה הררי שוק קח-תן בגנה ותרמה להפחתה בכמות הזבל. במדף לגננת. ד"ר רבקה גירון סוקרת את ספריה של הסופרת והמאיירת רינת הופר.

בהמשך מדור חדש על דרכים לתקשורת בונה עם ההורים –צילי קופמן שפי.

ולסיום מדורינו הקבועים – במחלקה, במועצה לשלום הילד ותוכן באנגלית.

 

אסיים בברכה

שתתחדש עלינו שנה טובה ומוצלחת

 

אילנה מלחי

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד