פרס המזכירות הפדגוגית של הסתדרות המורים -לשנת תשע"ד – תוכנית בית ספרית ייחודית

פרס המזכירות הפדגוגית של הסתדרות המורים -לשנת תשע"ד – תוכנית בית ספרית ייחודית

7/05/2014
פרס המזכירות הפדגוגית של הסתדרות המורים -לשנת תשע"ד – תוכנית בית ספרית ייחודית

  

כמידי שנה המזכירות הפדגוגית מעניקה פרס למוסדות החינוך על עבודה חינוכית ערכית. השנה הגישו עשרות מוסדות חינוך מועמדות לפרס על תוכניות ייחודיות מרשימות.  

נבחרו תשעה מוסדות מכל גווני הקשת.  

 

שמות המוסדות הם:   

1.       ממ"ד "אביר יעקב" -  יבנה  

2.       "אבן רושד" – טייבה  

3.       "ערמונים " – רמת גן 

4.       "תרבות " – ראשל"צ 

5.       בית ספר תל"י – גילה ירושלים 

6.       גן כלנית – כפר תבור  

7.       בית ספר לח"מ " קורצ'אק" – פתח תקווה  

8.       ממ"ד "אמונים" – גבעתיים  

9.       חט"ב "רימון" – רעננה  

 

 

א.       ממ"ד אביר יעקב ביבנה בחר ככלי לשינוי האווירה הלימודית וחינוכית את פיתוח השפה הדבורה – "אומנות השפה" . דרך התוכנית מתפתחים ערכים כמו: הקשר לזולת, תרבות הדיון, פלורליזם, הבנה הדדית וסובלנות וחיזוק הביטחון האישי של התלמידים. התוכנית מובנת בכל מקצועות הלימוד.  

צוות ממ"ד אביר יעקב מקבל את פרס המזכירות הפדגוגית

 

ב.       בי"ס אבן רושד – בחר בהעמקת המורשת דרך השירה העממית והמנהגים של תרבות האסלאם במשך מאות שנים. כל שכבת גיל עוסקת במנהגים המתאימים לשכבה.  

כמו: המשפחה, המאכלים, והטקסים . קיימת תוכנית המשלבת את הוראת השפה עם המוסיקה של השירים העממיים התואמים לכל נושא. הקהילה המקומית שותפה לעשייה.  


 

ג.        בי"ס ערמונים – מתמקד במיומנויות תקשורת. התוכנית רואה בתקשורת אבן יסוד לכל קשר ופעילות גומלין בין בני אדם. דרך הפרויקט יש ניסיון לשקם את האקלים החברתי , את הדיאלוג וההידברות בין כל השותפים לבית הספר. בית הספר בנה פינות תקשורות ואולפנים ברמה גבוהה. לכל תלמיד ניתנת הזדמנות לבטא את יכולתו האישית . התוכנית היא רב גילית ורבה שנתית. כל ילד מכיתה א-ח חווה את לימודי התקשורת שמיושמים במקצועות ובאומנויות השונות.  

 

 

 

ד.       בי"ס תרבות – בנה תוכנית שעוסקת בחינוך למנהיגות אישית. התוכנית התפתחה מתוך צורך אמיתי לתת לתלמידים כלים ומוטיבציה להגשים את עצמם ולהתמודד עם אתגרים. התוכנית מחזקת בתלמידים את ההבנה שעתידם נתון בידיהם . המטרה היא – מנהיגות אישית כדרך חיים. כל תלמיד בונה לעצמו סולם של התקדמות אישית ועולה בשלבים בכלים פדגוגיים מגוונים.  

 

          תלמידי בית הספר תרבות בטקס קבלת פרס המזכירות הפדגוגית של הסתדרות המורים

ה.      בית ספר תל"י  בנה תוכנית ייחודית שנקראת " תערוכה עוצרת ערכים" .מידי שנה בית הספר מציג תערוכה המשקפת את מרכבי העשייה החינוכית – לימודית. את התערוכה מכינים התלמידים עם המורים והיא פורשת את כל תחומי הלימוד בשנת הלימודים בעזרת אומנויות שונות כמו ציור , פיסול וריקוד והצגת תכנים פדגוגיים . בדרך זו התלמידים שותפים לחומרי הלמידה בצורה מאתגרת ויצירתית .

 

ו.         גן כלנית  גיבש תוכנית חינוכית לימודית שמקרבת את ילדי הגן לתולדות הישוב העברי ולסבים ולסבתות שלהם. הסבים של הילדים מגיעים לגן ומספרים את סיפוריהם האישיים שיש בהם שילוב של מסורת משפחתית ותולדות הישוב. ותיקי כפר תבור הם חלק מהקמת המדינה ומהעליות הראשונות וכך בדרך סיפורית הילדים לומדים פרקים חשובים מתולדות הישוב ומחזקים את הקשר עם הסבים שלהם.  


 

ז.        בית ספר אמונים – חרט על דיגלו שילוב של ילדים עם  צרכים מיוחדים וקורא לתוכנית "אמונים מושיט יד לשילוב" בבית ספר משולבים ילדים עם קשיי תקשורת ברמות שונות המשולבים בכיתות החינוך הרגיל. דרך זו מביאה את כלל התלמידים וההורים לקבלת השונה ולסובלנות כערך. התוכנית הלימודים וחברתית היא משולבת.   

ח.      בית ספר קורצ'אק לחינוך מיוחד – בנה תוכנית מקורית לטיפוח האוטונומיה של כל תלמיד ולהכנה לחיים עצמאיים . התוכנית – "הקניון כמרחב למידה" היא תוכנית רב גילית שנותנת מענה לתחומים כמו קריאה, לימודי המתמטיקה, וכמובן כישורי חיים והתמודדות עם צרכים חיוניים כמו נסיעה באוטובוס, קניית מצרכים, חישוב הכספים ועוד. זהו מכשיר זמין לכל מוסד חינוכי.  

 

        צוות בית הספר קורצ'אק מקבל את תעודת ההוקרה ופרס המזכירות הפדגוגית

ט.      חט"ב רימון – בית הספר בנה תוכנית הנקראת "גמאני" – זאת תוכנית למעורבות קהילתית חברתית. התוכנית היא ספירלית כשכל שכבת גיל עוסקת בפעילות התנדבותית ומפתחת יוזמה אישית , התמודדות ואחריות. בשכבה ז' המעורבות החברתית היא בכיתת הלימוד ובבית הספר. בשכבה ח' הפעילות היא למען הקהילה בנושא הקיימות . ובכיתה ט' ההתנדבות היא בקהילה לאנשים עם צרכים מיוחדים.  

 

 

 

מוסדות החינוך יכולים לקבל מידע על תוכניות דרך הסתדרות המורים ופנייה ישירה למוסדות החינוך הנ"ל.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד