קצבת נכות

קצבת נכות


 

עמית שאינו מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת המתאימה לו לפי השכלתו, הכשרתו או ניסיונו בתקופה של למעלה מ-90 ימים רצופים, יהיה זכאי לקצבת נכות.

קצבת הנכות תשולם במלואה (לנכות מלאה) או בחלקה (לנכות חלקית) החל מהיום ה-61 או מהיום הראשון (אם קיים כיסוי לנכות כפולה) ועד תום תקופת הנכות, אך לא יותר מגיל הפרישה בתוכנית הפנסיה.

בעת תשלום קצבת הנכות תמשיך הקרן לשלם דמי גמולים שוטפים שיתווספו לחיסכון לקצבת זיקנה, כך שבהגיע נכה לגיל הפרישה הוא יהיה זכאי לקצבת זיקנה על-פי הסכום שנצבר בתוכנית.

הסדר קצבת נכות מתפתחת
הסדר זה מאפשר לך להגדיל את קצבת הנכות, מרגע קבלתה, בשיעור שנתי של 2%, ובכך להתחקות אחר התפתחות השכר המייצגת. הבחירה באפשרות זו קיימת בכל אחד ממסלולי הביטוח בקרן.

הסדר ויתור על כיסוי ביטוחי לעמית החל מגיל 60
במידה והגעת לגיל 60 הסדר זה מאפשר לך לוותר על כיסוי ביטוחי לנכות ו/או לשאירים. לצורך כך, יש למלא הצהרה מתאימה. לתשומת ליבך כי במידה ותרצה להחיל כיסוי ביטוחי לאחר תקופת הויתור, תחול תקופת אכשרה מחדש וזכויותיך ייקבעו בעת החלת הכיסוי.

שחרור מתשלום דמי גמולים
בכל תקופת תשלום קצבת הנכות, הקרן תמשיך להפקיד דמי גמולים לחשבונו של העמית והחיסכון של העמית לגיל פרישה ימשיך לגדול בהתאמה.           

נכה סיעודי
נכה שהוכר כסיעודי בהתאם להגדרות התקנון יהיה זכאי ל-133% מקצבת הנכות ולא יותר מ- 100%מהשכר הקובע שלו.

נכה חלקי
נכה חלקי רשאי לשמור על הכיסוי הביטוחי למשך תקופה של עד 24 חודשים, על ידי הפקדה של דמי סיכון יחסיים.

הסדר קצבת נכות כפולה
הסדר זה מאפשר לך לקבל קצבת נכות כפולה במועד התשלום הראשון לקצבת נכות, עבור שני חודשי הקצבה הראשונים היות וקצבת הנכות בקרן משולמת החל מהיום ה-61 לקרות האירוע ואילך. הסדר זה קיים כברירת מחדל בחשבונך אולם באפשרותך לוותר עליו בכל עת.

 

למידע נוסף אודות תוכנית הפנסיה >>>

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד