חדשות מהארגון העולמי לחינוך בג
חדשות מהארגון העולמי לחינוך בג

באוגוסט השנה נערך הכנס העולמי של אומ"פ בסנטיאגו, בירת צ'ילה. נושא הכנס היה: "זכותו של הילד לחיות, להתפתח וללמוד בסביבה איכותית".

במהלך הכנס נסקרה פעילות הסניפים למען הגיל הרך בארצות השונות החברות בארגון העולמי. הפעילות התמקדה במספר תחומים: פעילות להגנה על זכויות הילד, פיתוח תוכניות חינוכיות לגיל הרך, שמירה על איכות החינוך והטיפול, פעילות למען שלום ואי=אלימות, טיפול במשפחות, הכשרת מחנכים, וטיפוח ועידוד המשחק.

בכנס הוחלט כי בשלוש השנים הבאות יתמקדו סניפי אומ"פ בעולם בפעילות למען הענקת חינוך וטיפול באיכות גבוהה לכל הילדים בגיל הרך בסביבות המקדמות שלום וכבוד אחד כלפי השני וכלפי סביבתם על ידי:

1. תמיכה בחינוך וטיפול איכותי לכל הילדים בבתיהם, במסגרות חינוכיות ובקהילות.

2. תמיכה במשפחות וקידום יחסים בריאים בתוך המשפחה וטיפוח כישורי הורות חיוביים.

3. ללמד ילדים לכבד אחד את השני ולהגן על אחרים ועל הסביבה.

4. תמיכה בילדים במעברים ממסגרת למסגרת.

5. להגן על ילדים מפני ניצול, אלימות ואפליה בבית, במסגרות החינוכיות, במדיה ובקהילה.

האסיפה הכללית תמכה בנציגת קולומביה במאבק למען הילדים בארצה שנחטפים על ידי הגרילה המקומית למטרות כופר נפש. נציג דרום אפריקה הצטרף לקריאה והצהיר כי אנו חייבים לשמש פח לילדים שקולם לא נשמע. נציג יבשת דרום אמריקה הוסיף כי אסור לשתוק כשילדים נחטפים. בסיום הכנס יצאו אנשי הארגון בקריאה לשמור על ילדי העולם ולפעול למען זכותם להיות בשלום ובביטחון.

האסיפה הכללית בחרה בסלמה סימונסטיין, נציגת צילה כנשיאה החדשה של הארגון העולמי. היא תחל את כהונתה בינואר הקרוב.

 

הכנס הבא של הארגון יתקיים בדורבן, דרום אפריקה, בתאריכים 7-11 לאוקטובר 2002.

הכנס העולמי ה=24 יתקיים באוסטרליה, מלבורן בשנת 2004. פרטים ניתן למצוא באתר של הארגון העולמי WWW.omep.international.org

בחודש יולי יתקיים בשוויץ סימפוזיון בינלאומי בנושא חינוך וטיפול בגיל הרך במאה ה=21. מטרת הסימפוזיון היא לנסח ולפרסם מסמך עם קוים מנחים לטיפול וחינוך ילדים בגילאים 0-3 . פרטים באתר WWW.ecer21.org

פעילות הנהלת האגודה הישראלית

כפי שדווח בגיליון 'הד הגן' הקודם, נבחרה בחודש יולי הנהלה חדשה לסניף הישראלי של O.M.E.P - האגודה הישראלית למען הילד גמל הדך.

ההנהלה נמצאת בצעדיה הראשונים לקראת גיבוש יעדים לפעילות האגודה, אחת מפעולותיה הראשונות היתה יצירת קשר עם ארגונים אחרים הפועלים למען ילדים בגיל הרך, כדי לשתף איתם פעולה ובכך להרהיב את מעגל ההשפעה.

נערכו מפגשים עם ארגון "רשת - רשת הארגונים לילדים צעירים בישראל". הרשת נוסדה ביוזמת המועצה הלאומית לשלום הילד וקרן ואן ליר מהולנד. זהו נסיון לאגד במסגרת אחת את כל הארגונים הממשלתיים ציבוריים ופרטיים שפועלים למען ילדים בגיל הדך כדי ליצור שיתוף פעולה, איגום משאבים ומומחיות. חברי הרשת בוחרים את הנושאים לטיפול ופועלים בקבוצות עבודה.

כרגע פועלות ארבע קבוצות:

חינוך קדם יסודי - חברי הקבוצה בחרו לעסוק בנושא מעונות היום ובנושא החטיבות הצעירות.

שירותים רפואיים ופארא=רפואיים - חברי הקבוצה עומדים להוציא חוברת שתפרט את זכויות הילדים לפי חוק הבריאות הממלכתי.

ילדים בסיכון - חברי הקבוצה מנסחים נייר עמדה ביוזם ל"סל שירותי ילדים בסיכון.

הורים וילדים - חברי הקבוצה פועלים למען הקמת משרד אשר יטפל בענייני משפחה.

הנהלת האגודה החליטה לעודד את חברי ההנהלה וחברי האגודה להצטרף לפעילות קבוצות העבודה ולהציע נושאים נוספים לפעילות הקבוצות.

הנהלת האגודה שותפה לשתי פעולות של ה"רשת":

ארגון יום עיון תחת הכותרת: "לאן צועדים ילדי הגן' - יום עיון שיעסוק במודלים חינוכיים של גני חובה ובשיקולים המנחים הקמת מודלים כמו חטיבות צעירות, אשכול גנים וכד'. יום העיון יתקיים בהשתתפות שרת החינוך ב=26 לדצמבר, במכללה האקדמית למשפטים ברמת=גן. כל חברי האגודה קבלו הזמנה.

הפעילות המשותפת השניה לאגודה ול"רשת" היא הוצאת מידעון להורים ובו הנחיות כיצד לבחור מסגרת חינוכית לתינוקות ופעוטות.

כמו כן נפגשו חברות ההנהלה עם נציגת ארגון "בטרם" - המרכז הלאומי לבריאות ובטיחות ילדים. הארגון קיים כשש שנים ומטרתו להוביל את התהליכים הנחוצים לקידום בטיחותם של ילדים ומניעת היפגעותם בתאונות בית, חצר, גן ותאונות דרכים. לדברי נציגת "בטרם", מיליון ילדים נפגעים מדי שנה מפגיעות בלתי מכוונות ו=200 מתוכם מתים. ניתן היה למנוע 95% מהתאונות. הנהלת האגודה הציעה כי שיתוף הפעולה בין שני הארגונים יתמקד בהשתתפות בכנסים של "בטרם" ובעידוד אנשי חינוך להשתתף בתוכניות ההכשרה שמקיים ארגון "בטרם" בנושאים של בטיחות ומניעת תאונות.

אחד "בטרם" - WWW.beterem.org

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד