באגף לחינוך קדם-יסודי (א') -
באגף לחינוך קדם-יסודי (א') -

 

נדירים הם המצבים בהם זוכה האדם לראות בהתגשמות חלומו. עם סיום עבודתי כמנהלת המחלקה לצרכים ייחודיים באגף לחינוך קדם-יסודי יכולה אני לומר בשמחה, אשרי שזכיתי.

הייעוץ החינוכי בגיל הרך הינו כיום חזון שהפך למציאות. מה שהיה בזמנו בגדר מובן מאליו במערכת החינוך היסודי והעל-יסודי, היה חלום בלבד במערך החינוך הקדם-יסודי. קבוצה קטנה וחלוצית, בעלת תחושת שליחות והכרת הצורך, לקחה על עצמה את משימת הענק הזאת - לאפשר לכל גננת וגננת לקבל סיוע וייעוץ ממקום תומך, מקבל ואמפטי לצרכיה המקצועיים.

הקושי בעבודה היום-יומית התובעת התמודדות עם חינוך וקידום ילדים בגיל הרך הזקוקים לכך ומפגש עם סוגיות התפתחותיות המעסיקות את ההורים של ילדי הגן, מחייבים קיום מערך מסייע ותומך לצוות הגן.

גם אם בתחילת הדרך היו סימני שאלה לגבי הצורך בייעוץ החינוכי לגיל הרך ועל אף מיעוט המשאבים שהוקצו לתחום, הפך האגף לחינוך קדם-יסודי לבית תומך, פתוח ומאפשר חופש פעולה ליצירה ויוזמה של המשוגעות לדבר. הראייה המערכתית הכוללת באגף היא שאיפשרה הקמת מערך ארצי לתפארת.

לא אצטנע אם אומר שהקמת מערך הייעוץ החינוכי בגני-הילדים הינו אחד השינויים המשמעותיים ביותר מבחינה חינוכית מקצועית במערכת החינוך בארץ בשנים האחרונות.

מערך הייעוץ בגיל הרך, הפזור כיום ברחבי הארץ, שמנוהל ומתוחזק על-ידי רכזות מחוזיות לייעוץ בגיל הרך, תרם ועוד יתרום תרומה מקצועית רבת-ערך למפקחות, לגננות ולילדים בגני-הילדים.

תרומה ייחודית זו מאפשרת לכל המחנכים בגיל הרך סיוע בהתפתחותם המקצועית מתוך התייחסות לצרכים הייחודיים של כל ילד וילדה בגן ותמיכה בהקניית ערכים תרבותיים ולימודיים לילדים והוריהם.

ובאשר לעתיד, "יש לי חלום" כדברי מרטין לותר קינג ובו, לצד כל מפקחת בגני-הילדים תהיה יועצת חינוכית מומחית לגיל הרך במשרה מלאה, יועצת שתעסוק אך ורק בייעוץ.

חלומי יתגשם במלואו כאשר לכל מפקחת ומפקחת תהיה אפשרות מקצועית קרובה וזמינה לתת מענה לצורכי הגננות בגנים שבפיקוחה באופן מיידי ומלא.

מתן יעוץ חינוכי בגיל הרך חשיבותו ותרומתו אינם פחותים ואולי אף משמעותיים יותר מאלו שבשכבות גיל בוגרות יותר, להתפתחותם של ילדינו תוך מימוש מלא של הפוטנציאל הטמון בכל אחת ואחד מהם.

ברגעים של פרידה אני רוצה להודות באופן אישי לכל השותפות ביצירה, על ההתלהבות בעשייה  ועל העזרה שהענקתם לי בהגשמת  החלום.

                       

                       

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד