בפתח החוברת
בפתח החוברת

החוברת הנוכחית יוצאת בסימן שנת השישים למדינת ישראל. אנו פותחים בסקירה מאת שרה תאומים על תולדות הגן הממלכתי דתי. בהמשך מתארת לנו פאטמה קאסם מה קורה בחברה הערבית בישראל. בגנים תמיד שיחקו ויישחקו ובכל זאת מה השתנה ? על כך כותבת מרים סנפיר. לאחרונה  שומעים לצערנו רבות על בעיית המטפלות במעונות – מה התקן המחייב? על כך פרופ' שגיא שוורץ וד"ר תרצה יואלס. בהמשך נביא דוגמאות אחדות לפרויקטים מעניינים אשר מייושמים בגני הילדים לקראת חגיגות השישים. ברעננה מספרים את תולדות העיר על כך כתבה סיון סלע. גני הילדים בראש העין התארגנו למבצע נתינה על כך יפה כהן-תנעמי וצילי קופמן –שפי.על פרויקט יצירת דגל חדש לגן דלית כרייף ועל בחירת הציפור הלאומית ורדה בס. ביוזמת מספר  גננות  נוצר קשר מכתבים ער בין גני ילדים ברחבי ישראל על כך מירי טלמור וגילי חן. תמי פוניה וילדי גנה לומדים על ילדותם של הסבים והסבתות. ןמעט נוסטלגיה בסיפורה של פנינה הגננת הראשונה בפתח תקווה. במסגרת סקירת ספרות  רלוונטית לנושא מזכירה לנו ד"ר רבקה גירון את שירתה של מרים ילן שטקליס וסמדר אייל מזכירה לנו מעט נשכחות את זאב ושיריו לילדים, נורית יובל מציעה לעיין בשלושה ספרים בנושא 'מולדת'.

 

הכתבות במדור עיון ומעש בהמשך, עוסקות בחובת הדיווח על התעללות בילדים אשר חלה על הגננות, על כך כתבה עפרה כהן. הכתבה הבאה של אביגיל פרידמן ממליצה לחנך את הילדים בעלי הצרכים המיוחדים להיות שותפים להחלטות לגבי עצמם, ד"ר אליעזר יריב ויוליה ציבלין מציעים דרך אחרת לטיפול בנושאי משמעת אצל פעוטות. ואתי רוזנטל ממיינת את ספרות הילדים אשר נמצאת בשימושן של הגננות על פי הערכים הגלומים בהן.

לסיום מדורינו הקבועים אומ"פ נעמי לנגוס ובמחלקה לילי פוקמונסקי.

 

לקראת החגים הקרבים אני מברכת את כולנו בברכת עתיד שמח ובטוח תוך מימוש עצמאותנו במדינת ישראל.

 

חג שמח

אילנה מלחי

 

תיקון טעות: בחוברת ב' תשס"ח כתבה את הסקירה הספרותית הרצליה רז ולא ירדנה הדס כפי שנכתב בטעות. איתך הסליחה.

 

בגיליון הבא

בחוברת יוני נמשיך להקצות מקום לכתבות בנושא שישים שנה למדינה: תאור פרויקטים, סקירת תהליכים בחינוך אשר התרחשו במהלך שישים השנים שעברו, עתידנות והצעות לעתיד ועוד.

נשמח לקבל כתבות אלה לכתובת הדואל של הד הגן .

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

התחל עצור
8
26/10/2020
בקרת תקן ומבחני מיצ"ב לא יתקיימו בשנה"ל ...
8
25/10/2020
בימים האחרונים החלו להיכנס לגנים בקרים מטעם משרד ...
8
21/10/2020
ועדת חינוך משותפת
8
15/10/2020
הסדרת העבודה של הסגל האקדמי
8
15/10/2020
ברצוני לעדכן אתכם כי הסתדרות המורים מקיימת ...
שלבי חינוך
דלג על שלבי חינוך
Banners
דלג על Banners
עבור לתוכן העמוד